No… to máš jako tenkrát v devadesátkách. To byly super roky, viď, že byly, no a dneska nějaký debilové vykládaj, že se všechno rozkradlo. Hovno rozkradlo, nasraný sou, že voni už nemůžou dál krást. Za socialismu, za komoušů, no ty vole, přece kdo nekrade šidí rodinu! Sráči. To samý byl kvestor na univerzitě po revoluci, za komančů seděl za vobyčejný pitomý rozkrádačky a tady pak všude vykládal, že bojoval proti režimu, hrdina. Tlustoprd blbej, zbabělej.

No, ale to jsem ti říkat nechtěl. Já měl bejt učitel, víš to? No vidíš, nevíš, ty toho nevíš ty vole.

Ale, proč vo tom mluvim, jak si mi předtim říkal vo tý kámošce, co si to hodila. Vzpomněl jsem si totiž na jednu docela drsnou storku. Vono fetka nebo smažka, rodiče rozvedený nebo jen úplně blbá matka nebo hnusnej fotr, párno nepárno, někdy stačí jen chlast ve špatnou chvíli. Vono taky chlast nadělá větší průsery než drogy, jenomže z chlastu se platěj daně a z drog ne, no. Ale kdejakej debil ví, že kdo hulí trávu, začne si taky píchat. Kokoti, chjo…

No, ale, tendle kluk, kerýho si ty nemoh znát, protože si byl ještě malej, se ženil. A jak se samozřejmě pařilo, tak von to hnedka na začátku nějak přepísk a byl brzy fakt kurevsky nalitej. Jeho holka, teda nevěsta jako, tancovala, to je jasný a taky pila. No a tancovala sama a s kámoškama a taky s kámošema a nějaký lehký šahání a flirtování tam možná bylo, ale vona jinak žádná kurva nebyla, to si nemysli. Von na to koukal a smál se, pak už se teda moc nesmál, přece jen, jeho holka, že jo a hlavně ten chlast v hlavě. No, víš co, ale jemu se ty stavy strašně měnily i bez chlastu. Měl nálady a nápady. Dobrý, skvělý i úplně debilní. No, a jak jsem říkal, už byl kurevsky nalitej, tak najednou vzal flašku a že se jde projít. Jasně, kámo, brzy se vrať… No a camral se tady po náměstí a pak šel kus dál a nevim, co ho to vzalo, nějaký vzpomínky na čundry na gymplu, nebo co, nakonec se dopotácel na nádraží. Tam celkem zapad, že jo, nalitejch nebo nastřelenejch tam je furt dost, tak si ho nikdo moc nevšímal. A von tam seděl a furt dál lemtal vodku z tý flašky, i když už byl úplně namol. No a mezi těma sjetejma týpkama byla i nějaká holka, asi na piku, ale pořád hezká a jak na ní čuměl, připomněla mu tu jeho nevěstu – a jak tancuje a jak tancuje s jinejma. A jak byl nalitej, hráblo mu a začal si myslet, že ho podvádí a jak byl úplně vožralej, tak tomu uvěřil a za chvíli si byl jistej, že je kokot, co si bere holku, kterou šuká půlka Děčína. No, takže když vohlásili, na který nástupiště a na kterou kolej přijede Vindobona, pomalu se tam dopotácel a když přijížděla, tak pod ní skočil a mašina ho nejdřív vzala světlama a pak kolama a bylo po něm. To byla kurevsky krátce vdaná holka, to ti povim. To byl hodně smutnej tanec.