Úroveň hotelu – obecně ubytování, či úroveň někoho – jak si někdo myslí, že žije, dost často poznáte podle kvality a dostupnosti toaletního papíru.

Pro školy to platí taky.
Ale tam si navíc můžete udělat názor podle dalšího zdánlivého detailu – jak a čím škola komunikuje.

Z jednoho gymnázia syn před časem přinesl URL adresu (ta hatmatilka, co určuje, kde ta věc na internetu leží), která byla dlouhá asi 7 cm, obsahovala znaky jako p=1121&preview=íá_kokodák|true#&@{befel, zkrátka taková ta IT klingonština… že se tam na internet máme podívat na bližší informace kvůli tomu školnímu zájezdu. A přinesl to na proužku papírku 1×21 cm (školy šetří, takže se střihá).
Na proužku papírku! … ty vole, takže si to mám přepsat a… ?!? (sem patří znaky lebek, nožů, zbraní a tak).
S aplikací Bakaláři jsem se poprvé setkal, když jsme v prvním ročníku dostali k vyplnění dotazník, kontaktní údaje atp. Kus papíru, samozřejmě, proč to dělat online nebo elektronicky, raději to vypíšeme, pak to přepíšeme… A předepsané kolonky samozřejmě, jak drží tradici česká byrográcie, poloviční než by byly třeba, takže jsem s mumláním polibte mi prdel, psal úplně mimo ty obdélníčky a doufal, že alespoň číslo na mobil pro případ nouze někdo ve sborovně přepíše správně.
Na dotaz, v čem to kdo sázel, bylo mi řečeno, že v programu Bakaláři (?!) a že online to ne a nejde poslat ani vyplnit. Nabídl jsem, že jim tu přihlášku do tržnice zadarmo přesadím, ale to ne. Ordnung muss sein.
Jo, a heslo ve tvaru 79q678xs nejde změnit, musíte si ho pamatovat, rodiče by ho pak třeba omylem řekli dětem a byly by problémy.
Když se do aplikace, jejíž design statečně drží rok 1987, podívám teď, vidím, že syn má 13 úkolů! No to je peklo! Aha, ono jich je… dva, ale aplikace počítá a ukazuje úkoly od začátku roku.
A na začátku letošního roku dostali kluci rozvrh. Vytvořen v programu Bakaláři. Takže když se chcete podívat, od kolika do kolika jsou jaké vyučovací hodiny a kdy jsou přestávky, potřebujete lupu. VVV – Viz Vobrázek Výše.
No nic, my si to přepíšeme…

Jo a to vůbec nemluvím o Bakalářích ne coby aplikaci, ale velectěných Bc. osobách. Teď má prosimvás titul z regionální knedlíkárny typu Vysoká škola menedžmentu kdejaký hejhula, jenomže divte se, když jiná paka z menedžemu požadují na pozici vedoucí skladu vysokoškolský titul. Kurvadrát, zabili Kennyho!